Úvodní stránka » Archiv » Obědvejte s námi - zdravě, pestře,chutně!

Obědvejte s námi! Zdravě, pestře, chutně!

Jsme tu stále k dispozici pro celou veřejnost v Kamenici i okolí. Máme pro vás vždy na výběr ze dvou jídel. Vaříme hlavně pro děti, vždyť jsme také školní jídelna.

Jídla připravujeme podle norem pro děti, které jsou velmi přísné, takže v našich jídelníčcích naleznete vždy dostatek čerstvé zeleniny, ryb a různých druhů masa (i zvěřiny) včetně vyvážených příloh (brambory, knedlíky, rýže, těstoviny, pečivo …) a vydatných polévek.

Naproti tomu v našich obědech nenajdete žádná chemická ochucovadla, ale pouze čistá koření, žádné přepalované tuky, minimum uzenin a prakticky žádné polotovary.

Dnes je školní kuchyně pod tvrdou palbou zpřísňujících se norem, výživových doporučení, pamlskových vyhlášek a jiné státní legislativy. I v této situaci, ale dokážeme uvařit zdravou, vyváženou a v podstatě dieteticky dokonalou stravu a to pro všechny věkové kategorie – vaříme pro strávníky od 3 do +- 80 let.

Rádi bychom vyšli vstříc všem, ale při takto širokém věkovém rozpětí strávníků je to opravdu složité.

O to, aby školní jídelna byla zároveň restaurací pro zájemce z řad místních občanů i příležitostných strávníků ale opravdu stojíme. Stále nabízíme vydávání obědů do jídlonosičů, případně i formou výdeje do jídelních termoboxů, kde si následně výdej zajistí např. zaměstnavatel, který poskytuje jídlo svým zaměstnancům.

Zájemcům o tradiční českou kuchyni určitě udělá radost příslib, že v našich jídelníčcích budou mít nyní podstatně častější zastoupení. Můžete se těšit na tradiční omáčky (svíčková, koprová, rajská, křenová, znojemská…..) a další jídla jako je klasické knedlo, zelo…, roštěná, fazolky na kyselo, guláš a jiné……..

Stejně tak vám ale budeme nabízet stále oblíbenější saláty, jídla z ryb, sladká jídla, těstoviny i nejrůznější variace moderní české kuchyně atd. – prostě pestrou stravu pro každého.

Jsme přesvědčeni, že takto vyváženou a zdravou stravu nepřipraví žádná z podnikových vývařoven, od kterých někteří kameničtí občané obědy odebírají.

Každý má samozřejmě právo si zvolit dle své libosti a volba je jen a jen na něm.

Nejožehavější téma a tím jsou ceny obědů, jsme si nechali na konec. Dlouholetou snahou vyhovět místním občanům a udržet ceny při dobré kvalitě uvěřeného jídla co nejníže, jsme se dostali do pozice nejlaciněji vařící školní jídelny v kraji Vysočina. I nás ale situace na trhu potravin nutí udělat razantní krok v úpravě cen obědů. Od 1. ledna bude cena oběda pro tzv. cizího strávníka činit 65,- Kč. Může se zdát, že jde o veliký skok, ale při pohledu na reálné ceny v okolních školních jídelnách (srovnání viz. níže) i podnikových vývařovnách se stále jedná o cenu velice příznivou.

Že je školní stravování celkově podfinancované si všímají i Učitelské noviny – konkrétně aktuální číslo 40 z letošního roku.

Ceny potravin, ze kterých vaříme, v mnoha případech rostou doslova raketově, takže zdražování se nevyhne nikdo. Při dovozu obědů prostřednictvím Charity pak vzroste cena 1 oběda až na cenu okolo 85,- Kč. To už ovšem není záležitost školní jídelny, ale Charity samotné a jejích klientů. Dle mého názoru je ale i tato cena únosná, uvážíme-li, že pečovatelky poskytují svým klientům osobní přístup a péči až přímo do domu. Takovýto přístup žádný jiný dodavatel neposkytne!

Vážení strávníci, vážení čtenáři Kamenovin, děkujeme za vaši přízeň a přejeme s naší kuchyní DOBROU CHUŤ!

Luboš Kalný, šéfkuchař, Barbora Čápová, vedoucí školní kuchyně, Jan Jelínek, ředitel

Zde slíbené srovnání cen:

Rok 2017 (cena k 1.11.2017)                       od 1.1.2018

Kamenice                                         55,-                                                 65,-

Velký Beranov                                 57,-                                    Konkrétní zvýšení cen

Luka nad Jihlavou                           70,-                                       neznáme, ale dle dostupných informací

Brtnice                                               58,-                                      všechny jídelny připravují

ZŠ Rošického Jihlava                      65,-                                       zdražení, protože nárůst nákladů

Měřín                                              59,-                                        je enormní.