Chaloupky 6. A a 6. B

Od 25. do 27. března se zúčastnili žáci 6. A a 6. B environmentálního výukového programu na Chaloupkách u Kněžic.
Chaloupky 6. A a 6. B

Dobrodružství a krásné zážitky začaly již samotnou cestou na Chaloupky, kam nás dopravil historický autobus pana Bendy z Bítovčic. Velkým překvapením pro nás byl sněhový poprašek, který nás po příjezdu přivítal.

Po ubytování a seznámení se s budovou Chaloupek nás čekalo celodenní bádání. Žáci si ve tříčlenných skupinkách vybrali téma výzkumu, dopoledne a krátce po obědě bádali a následně na základě svých poznatků zpracovali a odprezentovali výsledky před ostatními. Všechny badatelské týmy pracovaly velmi dobře a výsledná "konference" měla vysokou úroveň.

Večer žáky ještě čekaly různé hry na sále a nakonec ještě noční stezka lesíkem u Chaloupek.

Druhý den dopoledne si žáci vyzkoušeli jaké to je být farmářem v různých zemích světa, zjistili, co to znamená osevní postup a dozvěděli se spoustu zajímavých informací týkajících se hospodaření v krajině.

Odpoledne už jsme vyrazili na farmu v Zašovicích. Chvílemi náš výlet připomínal letecký den a kupodivu nikdo neodletěl. V Zašovicích žáci zjistili jak se vyrábí sýr a máslo, vyzkoušeli si podojit krávu a podívali se mezi všechna zvířata, která si mohli i pohladit a krmit je. Cestou zpátky jsme ještě pomohli sklidit ohradník ze Salátova kopce.

Na Chaloupky jsme se vrátili přesně na večeři a velká větrnost venku nám zamezila opéct špekáčky a vyrazit na další noční hru. Nutno dodat, že žáci byli značně unaveni dlouhým pochodem, foukajícím větrem a dlouhým pobytem na čerstvém vzduchu, tak jim stačilo jako večerní program pár společných her na sále a někteří šli spát i před ním.

Poslední aktivitou byla ve středu ráno pokladová hra, kde bylo nutné najít v lese za pomocí mapy orientačního běhu různé šifry, ty rozluštit, pomocí nich najít klíče k truhle a tu následně otevřít.

Honba za pokladem byla úspěšná a my se mohli po zaslouženém obědě vydat opět historickým autobusem zpět do Kamenice.

Fotogalerii k článku můžete najít zde.

Michal Vrzáček

loader Načítám...