Chemické pokusy v Brně

Dne 6.11. jsme vyrazili s žáky 9. ročníku do Brna na pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity. Na žáky bylo nachytáno 30 chemických pokusů, kdy studenti 4. ročníku pedagogické fakulty oboru chemie si vyzkoušeli vyučovaní laboratorních prací v praxi.
Chemické pokusy v Brně

Žáci byli rozděleni do skupinek po čtyřech na dva začínající pedagogy. Postupně si procházeli jednotlivá stanoviště, kde si některé pokusy sami vyzkoušeli a ty nebezpečnější pokusy byly pouze demonstrační a byly předváděny pedagogem. Celkem pokusy trvaly 3 hodiny čistého času a studenti se s žáky rozloučili tím, že jim zapálili ruce. Žákům se pokusy velmi líbily a předávali velmi kladnou zpětnou vazbu.

Dále jsme využili pobytu v Brně a zavítali na exkurzi do Linde Gas, kde byl pro žáky představen velmi podrobný výklad, jak se vyrábí konkrétní plyny. Přednáška byla velmi náročná a žáci byli již unaveni z předchozího zážitku. Odměnou na konci výkladu jim byla zmrzlina, která byla vyrobena za pomocí tekutého dusíku.

Fotogalerii k článku naleznete zde.

Lucie Adamcová

 

loader Načítám...