Dotkni se vesmíru - projektový den

Dne 13. 10. 2023 proběhl na naší základní škole projektový den s názvem Dotkni se vesmíru.
Dotkni se vesmíru - projektový den

Žáci prvního stupně naší školy se seznamovali s vesmírem díky hrám a dalším zábavným, zároveň však naučným aktivitám, které se konaly na školním hřišti a v jeho okolí.

Žáci druhého stupně si v rámci projektového dne mohli vyzkoušet hledání sondy s názvem “Šutr”, která stojí za celým projektem a jejíž vypuštění se plánuje na 18. 10. 2023 v 7:00 z Prahy. Dále zde byla stanoviště jako historie dobývání vesmíru, tvorba papírových draků, tvorba skafandrů a 3D modelů planet, vesmírné pokusy, procházka Sluneční soustavou a honba za Sluncem a slunečním světlem, dokonce si žáci mohli vyzkoušet i únikovou hru.

Tvorba, která během tohoto dne vznikla, bude vystavena ve druhém pololetí ve vestibulu školy a bude doplněna o výsledky z vypuštění sondy „Šutr“ a o fotografie ze samotné stratosféry. Zároveň s projektovým dnem byla ukončena soutěž o grafickou podobu sondy, kterou vyhrály dvě žákyně 5. ročníku. Všem zúčastněným děkujeme!

Pokud byste chtěli sledovat vypuštění sondy, tak ji budete moci najít v dopoledních hodinách 18. 10. po kliknutí zde.

Fotogalerii k projektovému dni naleznete zde.

Kateřina Kučerová