Lyžařský výcvikový kurz 2. stupně

V letošním školním roce jsme opět uspořádali lyžařský výcvikový kurz pro žáky sedmých ročníků, který doplnili žáci osmých a devátých tříd. Kurz proběhl v termínu od 2. do 7. 1. 2024 v hotelu Sněženka v Hynčicích pod Sušinou.
Lyžařský výcvikový kurz 2. stupně

I přes nepříznivé sněhové podmínky jsme lyžovali každý den v areálu ski Kraličák, který leží v Hrubém Jeseníku na kopci nazývaném Štvanice ve výšce 867 m. n. m. 

41 žáků bylo rozděleno do třech lyžařských a dvou snowboardových družstev. Z lyžařů nebyl nikdo začátečník, a tak mohla všechna družstva pilovat techniku lyžování.  

Mezi snowboardisty byli čtyři začátečníci, kteří se velice rychle, pod vedením instruktora, naučili základy sjezdování a mohli se tak za odměnu na kopec vyvážet vyhřívanou lanovou dráhou pro šest osob stejně jako dalších 5 kolegů snowboardistů. 

  Po lyžování jsme mohli využívat volnočasových aktivit na hotelu. Děti měly možnost zahrát si stolní tenis, kulečník, bowling či si zaplavat v místním krytém bazénku. Večery jsme trávili ve společenské místnosti při hraní různých her.  

V sobotu dopoledne se konaly závody ve slalomu, který všichni účastníci kurzu zvládli zajet. Počasí nám přálo, a tak byly výkony všech velice zdařilé. Poslední večer byl zároveň i slavnostním večerem, kdy byly předány medaile vítězům závodu.  

K pohodovému a klidnému průběhu lyžařského kurzu patří velké DÍKY našim žákům, kteří se vhodně a slušně chovali v ubytovacích prostorách a dodržovali pravidla FIS na sjezdových tratích. 

 

Fotogalerii k článku najdete po kliknutí na odkaz zde.

 

Pavlína Mušková

loader Načítám...