Matematická soutěž MaSo

Ve čtvrtek 2. 11. vyrazili reprezentanti naší školy – Anna Cejpková, Vojtěch Böhm, Petr Jirovský a Simona Procházková na týmovou matematickou soutěž MaSo do Prahy.
Matematická soutěž MaSo

Ta je otevřená školám z celé ČR. Soutěž probíhala tradičně na Malostranském náměstí v prostorách Univerzity Karlovy, MFF. Podmínkou pro účastníky v soutěži čtyřčlenných týmů je součet ročníků členů týmu, který nesmí přesáhnout hodnotu 32. Týmy hrají během 90 min hru, jejíž nedílnou součástí je řešení zadaných příkladů. O konečném výsledku týmu tak rozhoduje nejen počet správně spočítaných příkladů, ale též úspěšně zahraná hra. Náš tým se mezi nadupanou konkurencí celkem 305 zúčastněných týmů neztratil a umístil se na 210. místě. Porazil tak nemálo týmů gymnaziálních, ale hlavně se zlepšil v počtu vypočítaných příkladů a v absolutním pořadí ve srovnání s výsledky z minulého ročníku. Kumístění našim žákům blahopřeji. Patří jim poděkování, stejně jako kolegovi Rydlovi, který tým doprovázel.

 

Lukáš Valenta 

loader Načítám...