Programy v ZOO

Naše škola pravidelně navštěvuje různé programy v ZOO Jihlava. Všechny ,které jsme během minulých let PodpoVRCHEM prošli (ZOO v krabici, Mazlíčci, Když jsem já sloužil, Les…), byly velice pěkně zpracované a splnily naše očekávání.
Programy v ZOO

Fotogalerii k článku naleznete zde.

Jsme vděčni za možnost čas od času s dětmi zajet do jihlavské ZOO. Vždy nám zde připraví zajímavé a poučné programy. Hned na začátku letošního školního roku jsme se s našimi třeťáky zúčastnili programů "Voda kolem" nás a "Opičí se opice?".

Program Voda kolem nás byl věnovaný vodě na Zemi. Prostřednictvím simulační hry jsme se seznámili s koloběhem vody v přírodě. Popovídali jsme si o tom, jak moc je na vodě závislý člověk i živočichové a závěr programu jsme strávili v areálu ZOO u výběhů vodních zvířat.

Vprogramu Opičí se opice? jsme si povídali o životě opic, o jejich vzhledu a chování, zblízka jsme si prohlédli opičí lebku, vyzkoušeli jsme si, jaké to je přenášet plyšovou hračku pomocí prstů na noze a pozorovali jsme různé druhy opic přímo v areálu ZOO. Před tímto programem jsme ve třídě vyhledávali zajímavosti o opicích v různých encyklopediích, při úvodním „opičím“ povídání jsme tak paní lektorku překvapili spoustou informací.

Marie Jelínková (třídní učitelka 3.A) a Petra Petrová (třídní učitelka 3.B)