Projekt "Dotkni se vesmíru"

ZŠ a MŠ Kamenice se spolu s dalšími 24 školami zapojila do projektu "Dotkni se vesmíru". Jedná se o vypuštění balónové sondy do stratosféry, která zde bude sbírat informace po dobu dvou hodin a poté spadne na zem.
Projekt "Dotkni se vesmíru"

Naše sonda se jmenuje "Šutr" a náš tým "Stouni z Vysočiny". Sondu však musíme předem sestavit a zprovoznit. Až naše sonda dopadne na zem, získáme z ní informace o teplotě, výšce, a i video z letu. Let bude trvat zhruba 2 hodiny. Vypuštění proběhne 18. 10. 2023 v Praze, start je plánován na 7:00.

V úterý 26. 9. náš tým představil projekt ve všech třídách školy a v pátek 13. 10. se v souvislosti s vypuštění sondy bude na naší škole konat projektový den na téma "Vesmír".

Pokud se o nás chcete dozvědět více a podpořit nás, tak nás neváhejte vyhledat na sociálních sítích a říct o nás svým přátelům. Děkujeme!

Projekt má i vlastní webové stránky, na které se dostanete po kliknutí zde.

Fotogalerii z přípravných prací naleznete zde.

Fotogalerii z prezentace projektu ve škole naleznete zde.

Tým "Stounů z Vysočiny".